Działanie przenośników grawitacyjnych

Innowacyjne przenośniki grawitacyjne Karakuri podnoszą efektywność przepływu procesu produkcyjnego oraz zapewniają większą elastyczność pracy. Dodatkowo pozwalają wyraźnie zmniejszyć obciążenie pracowników poprzez uproszczenie oraz przyspieszenie procesu transportowania komponentów montażowych.

W jaki sposób działają przenośniki grawitacyjne Karakuri? Detale przemieszczają się swobodnie w dół po równi pochyłej, w drodze między kolejnymi operacjami, za pomocą siły grawitacji. W ten sposób w zamkniętym łańcuchu dostaw zapewniona zostaje pełna płynność i właściwa prędkość.

Karakuri można szybko i łatwo dostosować do zmieniających się przepływów pracy, między innymi poprzez wybór określonych tras, kolejkowanie czy reorientowanie produktów. Dla zwiększenia tego efektu warto zastosować roboty autonomiczne AGV, które jeszcze silniej wpływają na efektywność podejmowanych działań produkcyjnych.

Przenośnik grawitacyjny Karakuri znajduje zastosowanie we wszelkiego typu halach produkcyjnych, w których istotne jest zachowanie szybkiego i nieskomplikowanego przepływu detali z jednego miejsca na drugie w zamkniętym łańcuchu dostaw. W połączeniu z robotami transportującymi autonomicznymi AGV stanie się odpowiednim uzupełnieniem linii produkcyjnej.